wtorek, 5 marca 2013

Wiosna, ach to ty!

Nareszcie! Po jako takiej zimie wreszcie przyszło ocieplenie. Od dwóch dni możemy cieszyć się bezchmurnym, błękitnym niebem, przyjemnie grzejącym słoneczkiem i temperaturami w granicach 12-15 stopni. Ach, jakże wszyscy wyczekiwali już tych dni!


Na niemal każdym trawniku radośnie rozkwitają krokusy, przebiśniegi i prymulki. Rękawiczki wreszcie nie są potrzebne podczas jazdy rowerem. Świat staje się jaśniejszy i jakiś taki weselszy. 

Nie wiem jak długo dane nam będzie nacieszyć się tą pogodą, więc co by nie marnować czasu i okazji, postanowiłyśmy z koleżankami posiedzieć dziś po lekcjach w kawiarnianym ogródku tuż koło uczelni. Wszystkie stoliki i krzesła ze studenckiej knajpki w niemal błyskawicznym tempie wyeksmitowane zostały na zewnątrz, zajmując spora część placu przed głównym budynkiem uniwersytetu. Niestety, jak można się było spodziewać, spragnieni słońca studenci w równie szybkim tempie zajęli wszystkie możliwe miejsca. Pozostał nam jedynie skrawek ławeczki, z którego mogłyśmy obserwować gaworzący tłum. 

Na pocieszenie zawsze mam nasz słoneczny, kurnikowy balkon, na którym niebawem (mam nadzieję), zaczną na odrastać aromatyczne ziółka i kiełkować nowe roślinki. A za półtorej miesiąca znów będzie sezon na... biełe szparagi! :)

A Wy czujecie już wiosnę?

12 komentarzy:

 1. Czujemy - nawet jeśli u nas jeszcze śniegi i mrozki - ale świat się zmienia na lepsze :). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest tak słonecznie, ze aż sie ni chce przy kompie siedzieć! Zresztą z ilosci komentarzy też widać, że publika blogowa zmalała. Wszystkich na słońce gna!
  Pozdrowienia serdeczne przedwiosenne zasyłam!:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to prawda... w zeszłym roku zauważyłam na wiosnę wyraźny spadek w statystykach blogowych. Słoneczko i ciepełko wzuwa :)

   Usuń
 3. Hahahaha... wczoraj robiłam podobne zdjęcia :]

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety jeszcze nie, mimo krokusów i przebisniegów w ogródku...
  Ciesz sie wiosna, bo niestety lekka - ale - zima wraca juz na dniach do Europy...
  Mam nadzieje ze na nadchodzacym urlopie w Polsce zalapie sie jeszcze na jakis snieg w górach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och i dlaczego rozwiewasz moje marzenia o wiośnie! ;)

   Usuń
 5. Tak czuję wiosnę,
  a właściwie to nawet lato, momentami:)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. acha!!! Tu Cię mam! Juz wiem teraz kto mi wiosne ukradł...:-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i powiem Ci, że nawet wcale nie czuję się winna ;D

   Usuń
 7. Pierwsze wiosenne kwiatki wyrosły w moim ogródku... na początku lutego :) I choć takie mega ciepłe (jak na zimę) dni przyszły u nas też dopiero teraz, to przyznam, że najnowsze krokusy i przebiśniegi już tak nie cieszą - spóźniły się ;) Hi hi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No taak, jak miałaś już ich przedsmak w lutym... Niemniej jednak sądzę, że jak tulipany zaczną rozkwitać, nie będziesz już oporna na ich urok ;)

   Usuń
 8. dzisiaj u mnie kolejny taki piekny dzien - zdecydowanie czuje wiosne :)))))))))))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...