O autorce

Po paru miesiącach mojej znajomości z Maurycym, w naszych głowach zaczął kiełkować pomysł o zamieszkaniu razem. Odwiedziny raz w miesiącu i wieczorne rozmowy przez Skype zaczęły nam doskwierać. 
Po skończeniu przeze mnie studiów i zrezygnowaniu w mało ambitnej pracy, podjęliśmy decyzję:
Przeprowadzę się do Holandii! 
I tak też się stało. Mieszkamy razem w Nijmegen od października 2011 r. Od tego też czasu opisuję swoje perypetie w kraju wiatrakowym. To z czym wiąże się żywot polskiej emigrantki w tym zabawnym kraju, co mnie śmieszy, dziwi, co przeraża. Oto Holandii z mojej perspektywy.


The first idea of living together poped up in our heads after a few months of being together. Visiting eachother once a month and evening conversations on Skype seemed to be not enough. When I finished my studies and quit my not very ambitious job, we made the decision:
I'm moving to the Netherlands!
So I did. We are living together in Nijmegen since October 2011. I'm writing about my existance in the windmill country. About how it is to be a polish immigrant in Holland. What makes me laugh, what amuses me, what surprises me and what terrifies me. This is how I see Holland.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...