wtorek, 23 kwietnia 2013

Zakończenie COOKIE QUIZ

Nasz nibylandiowy COOKIE QUIZ zakończył się wczoraj, zatem zebrałam wszystkie nadesłane odpowiedzi (nie było ich jakoś bardzo dużo, ale wystarczająco, żeby zrobić losowanie, do tego wzystkie były poprawne). Poprosiłam moją uroczą asystentkę Maurycję o wyciągnięcie z puli 3 szczęśliwe losy i tym samym ogłaszam zwyciężczynie (wszelkie skargi i zażalenia proszę kierować do uroczej asystentki):

Nina
Paulina
Czary Mary (?... wnioskuje po adresie mailowym)

Czekam teraz na adresy wyżej wymienionych pań, żeby wysłać nagrody. Jak obiecałam są to wybrane przeze mnie typowo holenderskie słodycze i mam nadzieję, że będą Wam smakowały :)Z jednym pytanie miałam maleńki dylemat. W pytaniu o smak dropjes jako odpowiedź parę razy padł anyż. Oryginalnie smak pochodzi od lukrecji, która botanicznie nie jest nawet z anyżem spokrewniona, jednak w smaku są bardzo podobne. Stąd rozumiem dezorientację. Zrobiłam zatem mały research internetowy i jak się okazało, do lukrecjowych słodyczy (w tym również drop) w praktyce nieraz dodaje się także anyż, tudzież olejek anyżowy. Ponoć zbyt częste zajadanie się lukrecją może prowadzić do nadciśnienia. Mając takie informacje pozwoliłam sobie uznać te odpowiedzi za względnie poprawne. Ostatecznie nawet przeciętny Holender nie wie od czego pochodzi smak tych popularnych cukierków ;)


Wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie oraz udział w zabawie. I zachęcem oczywiście do udziału w kolejnych, przyszłych quizach kiedy się pojawią ;)

6 komentarzy:

 1. Mam tylko jedno pytanie, chciałabym się upewnić- o jakie ciasto chodziło w pyt. 8? Sprawiło mi to największą trudność, bo ciężko było znaleźć jednoznaczną odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Układając pytania miałam na myśli appeltaart, ale odpowiedź Niny ma w sobie tyle racji, że vlaai równie dobrze pasuje. w sumie to nawet częściej vlaai widuję ;)

   Usuń
 2. Yes! Yes! Yes! Udało się!!! Dziękuję bardzo :)
  Mogę zatem odpowiedzieć na pytanko Pauliny :) Chodzi o ciasto Vlaai :)

  OdpowiedzUsuń
 3. gratulacje :D
  mam nadzieje, ze w nastepnym quizie beda latwiejsze pytania, a co z nasza wymianka :O
  zapomnialam o tym zupelnie !!! a czas leci!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...