wtorek, 17 grudnia 2013

Przegląd reklam

Wybaczcie mi moja cieszę w eterze, ale ostatnio poświęciłam się sprawom poważnym (praca, edukacja) i poważniejszym (przygotowania świąteczne i słuchanie christmas songs). Zbieram też materiały na nowe posty, w tym o świątecznej tematyce. Ale póki co pośmiejmy się może trochę. 

Kto lubi reklamy? Jeśli przerywają ciekawy film lub ulubiony serial na długie dwadzieścia minut, to chyba nikt. Jednak niektóre z nich są całkiem komiczne i potrafią mi nawet poprawić humor (popsuty oczywiście przerwą w nadawaniu oglądanego programu). I tu muszę przyznać Holendrom, że jeśli chodzi o reklamy, to potrafią pojechać po całości. Więc rzućmy okiem na krótki przegląd tychmajstersztyków:

 1. Jak już nam wiadomo, Holendrzy są narodem bezpośrednim, szczerym i bezpruderyjnym. I można to dostrzec także w niektórych reklamach. Tą perełkę odkryłam jeszczena dłuuugo, zanim nawet do głowy mi przyszło, że będę z tym krajem miała cokolwiek do czynienia. Może to za sprawą tej reklamy Holendrzy teraz tak dobrze mówią po angielsku? ;)


 2. Przejdźmy jednak do holenderskiej dumy narodowej: piwa! Nie ma chyba osoby, która nie znałaby klasyku, który nawet w Polsce był bardzo popularny. Mianowicie reklama Heinekena, w której pewna pani oprowadza swoje koleżanki po domu. Wielka garderoba budzi u pań wielki entuzjazm, ale jednak nie tak wielki, jak szał u panów na widok... tej samej wielkości chłodnia-lodówka wypełniona po brzegi piwem. Taaak, Heineken wiedzie niepodważalny prym w kwestii zabawnych reklam. Niemal każda wywołuje conajmniej uśmiech. Ale, ale... nie zapominajmy, że to nie jedyny browar w tym kraju. 3. Ale umówmy się... nie samym piwem Holender żyje. Produkty mleczne są tu również bardzo często spożywane. To tym razem może coś dla pań ;)


 4. Och co za piękne stereotypy nam się tu uzbierały. A skoro o stereotypach mowa... nie każda starowinka jest godna zaufania ;)

6 komentarzy:

 1. Rewelacyjne te reklamy, co do jednej. Uśmiałam się strasznie. Jak masz więcej to poproszę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale sie usmialam !!! swietny post !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Reklama jogurtu zdecydowanie najlepsza :D A holenderski to strasznie śmieszny język, jak się nic nie rozumie, tylko słucha dźwięków! :)

  Natomiast a propos reklam- co roku przy okazji amerykańskiego Super Bowl trwa nieoficjalny konkurs na najfajniejszą wyemitowaną w przerwach meczu reklamę. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć tegoroczne reklamy, to wszystkie dostępne są tutaj: http://media.apps.chicagotribune.com/layercake/uploads/chinews-super-bowl-ads-201302031026/index.html

  Dla mnie wygrał Taco Bell :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A zeszłoroczna seria reklam bożonarodzeniowych C1000? I wiosenne z produktami za 1 E? :)

  No i moja ulubiona - latające ziemniaki ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=H7Td0QJr5Fs

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...